Współpraca

DOLNOŚLĄSKI MAGAZYN FOTOGRAFICZNY

DMF jest magazynem ukazującym uroki Dolnego Śląska i talenty jego mieszkańców. DMF to także fotorelacje z ważnych wydarzeń, odkrywanie ciekawych miejsc czy indywidualności regionu. Czytelnicy śledzą życie mieszkańców regionu, inspirują się ich podróżami oraz codzienną działalnością. Magazyn kierowany jest nie tylko do pasjonatów fotografii, ale do każdego mieszkańca Wrocławia i okolic. Ma na celu promocję naszej okolicy za pomocą fotografii. 

Magazyn podzielony jest na 3 strefy:
REGIO - zawierającą relacje z niezwykłych miejsc i wydarzeń odbywających się na Dolnym Śląsku, a także wywiady ze znanymi Dolnoślązakami,
TALENT - czyli miejsce, gdzie przedstawiane są sylwetki niezwykłych, uzdolnionych i kreatywnych ludzi, których mijamy codziennie na ulicy,
LIFE - czyli strefę relaksu, pełną artykułów i zdjęć na temat mody, kulinariów i podróży mieszkańców Dolnego Śląska.


KONTURY KULTURY

Fundacja Kilo Kultury powstała w lipcu 2012 roku. Specjalizuje się w różnych dziedzinach artystycznych, a jednym z celów, które sobie wyznaczyli jej twórczy, było stworzenie przestrzeni dla organizowania przedsięwzięć artystycznych i edukacyjnych nastawionych na aktywizację lokalnych grup społecznych — zwłaszcza odsuniętych od czynnego udziału w kulturze oraz grup z różnych powodów marginalizowanych.

Miejscem, w którym fundacja działa w wyznaczonym sobie obszarze, są „Kontury Kultury” — nowo powstały ośrodek w rewitalizowanej części Nadodrza. „Kilo Kultury” zaprosiło do współpracy wrocławskich artystów i animatorów — filmowców, muzyków, plastyków, fotografów, grafików i doświadczonych instruktorów. W nowym Ośrodku pracuje się zarówno z dziećmi, młodzieżą, jak również dorosłymi i seniorami.


TROCHĘ INNY FESTIWAL FOTOGRAFII / TIFF COLLECTIVE

TIFF Collective jest wspólną inicjatywą wrocławskich organizacji, mającą na celu promowanie fotografii we Wrocławiu oraz promocję wrocławskiej fotografii w Polsce i za granicą. Organizacją zarządającą projektem jest Fundacja "BLIK". Cele realizowane są poprzez spotkania autorskie, wystawy, dyskusję, warsztaty, festiwal TIFF oraz stronę internetową www.tiffcollective.pl, która stanowi źródło informacji o wydarzeniach fotograficznych we Wrocławiu, a w przyszłości pełnić będzie funkcje publicystyczne i stanie się bazą informacji o fotografii w naszym mieście.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.