środa, 8 stycznia 2014

Wigilia 2013 / Wernisaż wystawy FFK

Witamy wszystkich w nowym, 2014 roku! Roku bardzo znaczącym dla szkoły, ponieważ to właśnie w 2014 będziemy obchodzić XX-lecie naszej działalności... Ale o tym pewnie jeszcze nie raz tutaj napiszemy.

Tymczasem przenieśmy się jeszcze na chwilę do minionego roku, a konkretniej do naszego spotkania wigilijnego, będącego jednocześnie wernisażem wystawy poplenerowej.


Plener w Janowicach Wielkich odbył się w dniach 14-17 listopada, a część zdjęć wykonanych podczas niego mogliście zobaczyć w poprzedniej notce (dla tych, których to ominęło - wystarczy kliknąć tutaj). Nasi słuchacze przez te kilka dni intensywnie pracowali i rozwijali swój warsztat rysunkowy i fotograficzny. Efektem tych działań były zdjęcia zaprezentowane na wystawie.


fot. Justyna Biesaga / afa / I rok / zaoczne
Otaczają nas różnorodne Formy przestrzenne.
Człowiek od początku swych działań przekształca materię i przestrzeń generując Formy.
Pierwowzorem dla stwarzanych przez człowieka Form zazwyczaj jest natura.
Wszelkie Formy niosą ze sobą Faktury.
Im wszystkim zaś towarzyszy Kolor.Kuratorem wystawy był mgr Maciej Urlich. Zaprezentowane zostały prace: Joanny Andrzejewskiej, Justyny Biesagi, Iwony Germanek, Agnieszki Koniecznej, Beaty Suszczyńskiej, Patrycji Szczurowskiej, Magdy Wasinkiewicz i Rafała Michalskiego. 

Wystawa będzie wisieć na ścianach naszej szkoły do 17.01.2014.


fot. Rafał Michalski


 fot. Łukasz Górski

Po otwarciu wystawy rozpoczął się wieczór wigilijny, który jest już częścią naszej dwudziestoletniej tradycji. Po życzeniach od Dyrektora kurator wystawy, Maciej Urlich, zaprezentował film z pleneru, który niedługo będzie również do obejrzenia na naszym kanale na Youtube, więc gorąco zachęcamy do subskrypcji. Później był już tylko czas na wspólne jedzenie, picie i... kolędowanie.

fot. Joanna Andrzejewska
fot. Ania Nowacka / afa / marketing

A już niedługo, bo 19 stycznia 2014 kolejna wystawa. W tym roku dużo się u nas dzieje :). Oczywiście wszystkich serdecznie zapraszamy - o dokładnej godzinie wernisażu będziemy informować na naszych stronach: internetowej i fanpage'u.

tekst: Ania Nowacka / afa / marketing

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.