czwartek, 17 kwietnia 2014

PUNKT / LINIA - wernisaż wystawy posemestralnej Marty Kostrzewy

Tydzień temu w naszej szkole odbył się kolejny wernisaż. Tym razem na ścianach afy zawisły prace semestralne uczniów II roku, powstałe w pracowni Marty Kostrzewy z przedmiotu „Podstawy projektowania i kompozycji”, i łączące w sobie zarówno projektowanie graficzne, jak i fotografię.

Głównym celem zadania, jakie mieli do zrealizowania słuchacze, była refleksja nad podstawowymi elementami projektowania - punktem i linią, obecnych w otaczającym nas krajobrazie i przedmiotach. Za pomocą aparatu fotograficznego uczniowie analizowali to co, ich otacza i dokumentowali przykłady punktów i linii w różnych sytuacjach, tym samym szukając odpowiedzi na podstawowe pytania: "Czym jest punkt, a czym linia? Kiedy punkt staję się linią, a kiedy linia punktem? Jakie są różnice między nimi?"...

Po wstępnej selekcji wykonanych fotografii, słuchacze musieli wybrać dwa zdjęcia z punków i dwa z linii oraz odpowiednio wykadrować je do wyznaczonego formatu. Następnym etapem było skomponowanie jednej pracy z czterech mniejszych, uwzględniając tym samym zasady kompozycyjne, czyli wzajemne relacje barw, kontrastu czy skali.

Na wystawie możemy znaleźć próby odpowiedzi na wyżej postawione pytania. Ciekawe i często zaskakujące podejście do realizacji tematu, pozwala dostrzec jak różne oblicze ma punkt i linia.
tekst: Marta Kostrzewa / afa / kadra pedagogiczna
Ania Nowacka / afa / marketing
zdjęcia: Waldemar Koczewski / afa / marketing

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.